آرتا رسانه

NFT bank accounts in Switzerland

حساب‌های بانکی NFT در سوئیس

یک شرکت فناوری مالی سوئیسی به نام فیات24 قصد دارد زیرساخت‌ حساب‌های بانکی NFT را با استفاده از فناوری وب ۳ به روزرسانی کند. این شرکت از توکن‌های غیرمثلی ERC-721 برای شناسه‌های کاربر روی بلاکچین و از توکن‌های ERC-20 برای سپرده‌ها استفاده می‌کند.
پیشنهاد مطالعه مقاله : توکن نیمه مثلی چیست؟

بانکداری آینده مبتنی بر حساب‌های بانکی NFT

از روزهای اولیه بانکداری آنلاین و عصر دیجیتال، جلب اعتماد و اطمینان کاربران به استفاده از فناوری‌های جدید برای بانکداری و دسترسی به حساب‌هایشان، چالش بزرگی بوده است. همانطور که فرآیندهای کاغذی و فیزیکی ثبت اطلاعات مشتریان به سیستم‌های کاملاً آنلاین مبتنی بر سرور منتقل شد، عادت کردن مردم به استفاده از برنامه‌ها به جای قلم و کاغذ زمان برد.

بانکداری در دنیای وب 3

در عصر نوظهور وب ۳، پذیرش یک توکن غیرمثلی (NFT) برای جایگزینی شکل فعلی بانکداری الکترونیکی، زمان‌بر خواهد بود. با این حال، شرکت فناوری مالی سوئیسی، فیات24، در حال بازسازی زیرساخت‌های بانکی به روشی کاملاً مبتنی وب 3 است و از ERC-721 برای نشان دادن شناسه‌های زنجیره‌ای مشتریان و از ERC-20 برای نشان دادن سپرده‌های آنها استفاده می‌کند.

ERC-721: NFTها فراتر از تصاویر ساده

NFTها از اوج فعالیت اولیه خود در بازار به عنوان میمون‌ها، پنگوئن‌ها و بچه‌ گربه‌ها، مسیر زیادی را طی کرده‌اند. آنها قدرت این را دارند که به افراد کمک کنند تا همه چیز را از املاک و مستغلات گرفته تا تجربیات و بلیط‌فروشی، دوباره تصور کنند.
با جایگزینی تدریجی برنامه‌های رایانه‌ای متمرکز توسط قراردادهای هوشمند – توافقات دیجیتالی که به صورت خودکار اجرا می‌شوند – نقش NFTها به دلیل امکان تعامل مستقیم قراردادهای هوشمند با پارامترهای ذخیره‌شده در متادیتای NFT، برای ارائه خدمات مختلف به دارندگان NFTهای متفاوت، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

هویت مشتری مبتنی بر NFT

شرکت Fiat24، از NFTها برای نشان دادن هویت مشتری استفاده میکند و به پلتفرم این امکان را می‌دهد که بداند چه کسی در اکوسیستم آنها دارای چه نقشی است. با این حال، NFT فراتر از عمل به عنوان یک هویت دیجیتال، به عنوان مدرک مالکیت قانونی برای مشتری نیز عمل می‌کند و ثابت می‌کند که آنها صاحب حساب هستند.

NFT کلید دسترسی به حساب

همچنین NFT کلید دسترسی به حساب است، زیرا نگه داشتن NFT در کیف پول متصل به کاربر، به او اجازه می‌دهد تا به طور کامل وارد حساب خود شود. در نهایت، NFT تمام منطق لازم برای انجام فعالیت‌های بانکی را در خود جای داده است.
Fiat24 با افتتاح یک حساب IBAN سوئیس برای مشتری، که چند رقم آخر حساب با شماره NFT مطابقت دارد، ویژگی‌هایی فراتر از یک حساب بانکی معمولی سوئیس ارائه می‌دهد.

ERC-20: شبکه پرداخت کارآمد

مانده حساب‌های مشتریان با استفاده از توکن‌های ERC-20 نشان داده می‌شود و تمام فعالیت های مالی از طریق قراردادهای هوشمند اجرا می‌شود. این امر این امکان را به مشتریان می‌دهد تا مستقیماً بانکداری آنلاین خود را در کیف پول‌های غیرحضانتی ترجیحی خود مانند MetaMask مدیریت کنند و به طور یکپارچه دارایی‌های دیجیتال خود را به ارز فیات تبدیل کنند.
قابلیت برنامه‌ریزی توکن‌های ERC-20 فرآیندهای مالی خودکار مانند پرداخت‌های مشروط و اعطای وام را تسهیل می‌کند و نیاز به واسطه‌هایی مانند بانک‌ها را از بین می‌برد. علاوه بر این، ماهیت غیرمتمرکز بلاکچین، نهادهای مرکزی را حذف کرده و باعث افزایش سرعت تراکنش و کاهش هزینه‌ها می‌شود. این ویژگی‌ها توکن‌های ERC-20 را به عنوان راه‌حلی ایده‌آل برای تراکنش‌های برون‌مرزی و نظیر به نظیر تبدیل می‌کند.

 

قدرت ترکیب ERC-721 و ERC-20

با استفاده از NFTها برای تأیید هویت روی زنجیره و ذخیره پارامترهای تراکنش، در حالی که از ERC-20 به عنوان دفتر کل تراکنش‌ها استفاده می‌شود، قراردادهای هوشمند قادرند هر دو را برای ایجاد تمام فعالیت های بانکی ترکیب کنند. پروژه فیات24 مستقر در سوئیس، با استفاده از فناوری وب3 قصد بازسازی زیرساخت‌های بانکی را دارد.
فیات24 با شبکه‌های پرداخت سنتی مانند SWIFT، SEPA، ویزا و مسترکارت ارتباط برقرار کرده است و اطلاعات پرداخت را از طریق توکن‌های ERC-20 به طور مستقیم روی بلاکچین همگام‌سازی می‌کند.

 

بانکداری در وب ۳: حساب‌های بانکی NFT با IBAN سوئیسی

داشتن یک NFT فیات24 مزایای زیادی را به همراه دارد. خود NFT نماینده یک شماره حساب بانکی بین‌المللی سوئیس (IBAN) است. پس از تکمیل فرآیند احراز هویت مشتری (KYC)، این IBAN مانند هر حساب بانکی اروپایی عمل می‌کند. با این حال، این حساب به دلیل امکان تبدیل آسان ارزهای دیجیتال به ارزهای فیات (یورو، فرانک سوئیس، دلار آمریکا) و دریافت کارت ویزا برای دسترسی به موجودی حساب، بسیار کاربردی است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا