آرتا رسانه

پنج دلیل برای اینکه محصولات شما نمی فروشند

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که شما دائماً در حال کار کردن هستید ولی چرا فروش ندارید؟

زمانی که محصولات شما به فروش نمی رسند انگار در حال تلاش هستید ولی نتیجه نمی گیرید، به راحتی می توانید در قیمت گذاری خودتجدیدنظر کنید.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
چرا فروش نداریم؟
Loading
/

 

اگر می‌خواهید قبل از مطالعه با اصطلاحات بازاريابي آشنا شويد ، می‌توانید مقالات آموزش ديجيتال ماركتينگ را در اولويت قرار دهيد.

پس مشکل چیست؟

راستش من نمی دانم. بدون شناخت شما و کسب و کارتان نمی توانم چیزی بگویم. موارد زیادی وجود دارد که می تواند علت این موضوع باشد. اما برخی از اشتباهات رایج توسط صاحبان مشاغل جدید وجود دارد و شاید شما یکی از آنها را مرتکب شوید؟

1- شما واقعا نمی دانید مشتری شما کیست.

وقتی تصویر واضحی از خریدار احتمالی خود ندارید، می توانید زمان، تلاش و پول زیادی را صرف کارهای اشتباه کنید. شما نمایشگاه های صنایع دستی را اشتباه انتخاب می کنید، فروشگاه ها و گالری های اشتباه را انتخاب می کنید، مکان های اشتباهی را برای تبلیغات انتخاب می کنید.

این یک موقعیت وحشتناک افسرده کننده است – شما احساس می کنید که خیلی سخت کار می کنید و اصلاً هیچ چیز کار نمی کند. در این شرایط، احتمالاً محصول یا قیمت خود را مقصر می‌دانید، اما این لزوماً درست نیست.
پس چرا باید بدانید چه کسی محصول شما را می‌خرد؟

تا جایی که می توانید درباره افرادی که محصولات شما را می خرند تحقیق کنید. هنگام فروش حضوری، هر چیزی را که در مورد آنها متوجه شدید یادداشت کنید.

  • چه کیسه های خرید دیگری دارند؟
  • فکر می کنید چند سنی هستند؟
  • بچه دارن؟

اگر آنلاین می فروشید مشکل تر است، اما می توانید از تجزیه و تحلیل وب سایت یا حتی بینش مخاطبان فیس بوک برای کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید.

بدانید که مخاطبان شما چه کسانی هستند و می توانید راحت تر ارزیابی کنید که آیا کانال هایی که از طریق آن می فروشید به اندازه کافی به افراد مناسب شما دسترسی دارند یا خیر. اگر اینطور نیست، ممکن است دلیل این باشد که شما به اندازه کافی از محصولات خود را نمی فروشید.

 

عکاسی محصول

 

2- عکاسی محصول شما به اندازه کافی خوب نیست.

بسیاری از مردم در فروش آنلاین با مشکل مواجه می شوند، زیرا عکاسی از محصول آنها یا بد است یا فقط مشکل است. 

افرادی که به صورت آنلاین خرید می‌کنند، فقط عکس‌های شما را در اختیار دارند تا در مورد محصول شما قضاوت کنند و شما باید به دنبال ایجاد تصاویر باکیفیت در وب سایت خود باشید.

انجام یک جستجوی سریع در پینترست برای نوع محصولی که می‌فروشید، اغلب می‌تواند نوع عکس‌هایی را که باید آرزو داشته باشید را به شما نشان دهد.

عکس های شما آنقدر مهم هستند که اگر می خواهید فروش داشته باشید باید در این زمینه سرمایه گذاری کنید. شما یا باید پول خود را سرمایه گذاری کنید (برای استخدام شخصی) یا باید زمان خود را سرمایه گذاری کنید (برای یادگیری انجام این کار خودتان). اینها تنها دو گزینه هستند – یاد بگیرید خودتان این کار را انجام دهید یا به شخص دیگری پول بدهید. 

3- مشتری شما اکنون دلیلی برای خرید ندارد.

گاهی اوقات محصولات ما بسیار تحسین می شوند اما هیچ کس به طور واقعی خرید نمی کند. دلیل این امر می تواند به سادگی این واقعیت باشد که آنها دلیلی برای “الان خریدن” ندارند. مورد شما برای آنها اولویت ندارد.

در این موارد دو کار می توانید انجام دهید:
به زمان هایی توجه کنید که افراد تمایل بیشتری به خرید محصولات شما دارند و در آن زمان ها قابل مشاهده هستند.

اگر به محصولات خود نگاهی بیندازید، آیا رویداد خاصی در زندگی وجود دارد که مردم را به خرید ترغیب کند؟

آیا محصولات شما به عنوان هدیه خریداری می شوند یا برای خودشان؟

اگر کارت‌های کریسمس را می‌فروشید، این کار بسیار آسان است – مردم زمانی که نیاز به ارسال کارت‌های کریسمس دارند، خرید می‌کنند و بقیه زمان‌ها شما آن کارت‌ها را نمی‌فروشید.

شاید محصول شما به عنوان هدیه عروسی یا هدیه سیسمونی نوزاد یا زمانی که شخصی در حال تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن خود است خریداری شده باشد. سعی کنید این اتفاقاتی را که باعث می‌شود کسی خرید کند را کشف کنید و به هر راهی که می‌توانید در این لحظات در مقابل مشتریان خود قرار دهید فکر کنید.

تبلیغات فیس بوک برای این کار عالی است و یک لیست ایمیل، کاملاً ضروری است تا بتوانید در زمانی که مشتریان خود را آماده خرید کردند به آنها دسترسی پیدا کنید.


یا همین الان دلیلی برای خرید يا يك CTA ایجاد کنید.

این مورد می تواند یک تبلیغ، رویداد ویژه، پیشنهاد زمان محدود، تخفیف محدود باشد. هر چیزی که به مشتری شما دلیلی برای خرید محصول شما امروز بدهد، نه در لحظه ای نامشخص در آینده.

یک استراتژی تبلیغاتی برای سال انتخاب کنید و برنامه ریزی کنید که چه زمانی به مشتریان خود پیشنهاد می دهید. چند بار در سال می خواهید یک رویداد داشته باشید؟

می‌توانید در زمانی از سال که معمولاً ساکت‌تر هستید، تبلیغات بزرگی داشته باشید تا برخی از مشکلات فروش را برطرف کنید – اما به یاد داشته باشید که زمان‌هایی از سال وجود دارد که مردم روحیه ندارند. خرج کردن پول و استفاده از تبلیغات خود در این مواقع ممکن است کمتر موثر باشد.

 

سئو سایت

4- مشتری شما هنوز به اندازه کافی محصولات شما را ندیده است.

تئوری های مختلفی در مورد تعداد دفعاتی وجود دارد که مردم باید قبل از خرید محصول شما با آن مواجه شوند. در دنیای تبلیغات، این مورد به عنوان «فرکانس مؤثر» شناخته می‌شود (یعنی تعداد دفعاتی که افراد باید یک تبلیغ را ببینند قبل از اینکه اثر مورد نظر را بگیرد) و عدد جادویی بین 7 تا 20 بار است. 

اینجاست که یک لیست پستی دوباره بسیار مفید است. لیست پستی شما روشی است که می توانید محصول خود را به آنها نشان دهید و بارها و بارها و بارها به آنها یادآوری کنید که چه کسی هستید و چه می کنید …. تا آنها بتوانند در مورد اینکه آیا می خواهند محصولات شما را بخرند یا خیر تصمیم بگیرند.

من پیشنهاد نمی کنم که مردم را روز و شب با محصولات خود بمباران کنید، اما در طول چند هفته یا چند ماه می خواهید آنها با شما و کار شما آشنا شوند . آن را چه در رسانه های اجتماعی یا از طریق خبرنامه ایمیل خود با آنها به اشتراک بگذارید.


اگر کسی از فروشگاه آنلاین شما بازدید نمی کند . اگر کسی محصولات شما را نمی‌بیند، نمی‌توانید فروش زیادی داشته باشید. این یک بازی اعداد ساده است – هر فروشنده درصدی از جمعیت عمومی دارد که محصولاتش را می‌بینند و درصدی از مخاطبان هدفمندتری که کالاهایشان را می‌خرند.

شما به اندازه کافی پست نمی گذارید.

پست‌های وبلاگ، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، خبرنامه‌های ایمیل، تبلیغات – همه اینها فرصت‌هایی هستند که می‌توانید کسی را به بازدید از سایت خود تشویق کنید.

پست های شما به اندازه کافی جالب نیستند.

گاهی اوقات ما در مورد آنچه پست کنیم گیر می کنیم . محتوای شما باید چیزی باشد که مشتریان شما می خواهند درباره آن بشنوند و می خواهند از شما بشنوند.

پست های شما به اندازه کافی به دست افراد نمی رسد.

شما باید مخاطبان خود را افزایش دهید زیرا اگر همیشه با همان 50 نفر صحبت کنید، همه اینها خوب نیست. تبلیغات فیس بوک را امتحان کنید تا مخاطبان پست های خود را افزایش دهید و ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید. 

نیازی نیست هر روز تبلیغ کنید و نیازی به هزینه زیادی ندارید، اما اگر از فیس بوک برای کسب و کار استفاده می کنید، باید تبلیغ کنید، یا راهی مبتکرانه برای بهبود دسترسی ارگانیک خود پیدا کنید.

5- سئوی شما ضعیف است

شاید سئو سایت شما خیلی قوی نیست. برچسب‌های عنوان، توضیحات و غیره همگی باید پر شوند. لازم نیست استاد SEO باشید، اما باید در واقع به آن کمک کنید. شما می خواهید حداقل در رتبه اول برای نام کسب و کار خود در گوگل قرار بگیرید. به این ترتیب افرادی که شما را در یک رویداد دیده اند حداقل می توانند شما را آنلاین پیدا کنند.

سرزنش قیمت های خود بسیار آسان است.

اما برای 95 نفر از صد نفر، این قیمت شما نیست.

و تداوم تمرکز بر توقف قیمت، شما را از رسیدن به دلیل واقعی که فروش مورد نظر خود را به دست نمی‌آورید، می‌رساند.

اگر تمام موارد ذکر شده در بالا را امتحان کرده اید. اگر چیز جدیدی را آزمایش و تجزیه و تحلیل کرده باشید. اگر به دقت ارزیابی کرده اید که آیا در هر یک از این زمینه ها تا جایی که می توانید انجام می دهید یا خیر و می توانید صادقانه بگویید بله، بسیار خوب… به شما اجازه می دهم که بگویید قیمت های شماست……. هرچند اینطور نیست.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا