آرتا رسانه

Ethereum to launch first $2M protocol-wide ‘Attackathon’

تست امنیت بلاکچین اتریوم

تیم امنیت اتریوم در حال برنامه ریزی برای یک هکاتون (رقابت برنامه‌نویسی) چهار هفته‌ای برای تست امنیت بلاکچین اتریوماست و می‌خواهد برای هر هاردفورک آینده، یک هکاتون برگزار کند.

پیشنهاد مطالعه : تراکنش‌های غیرمجاز بایننس در نیجریه

اولین تست امنیت بلاکچین اتریوم با جایزه 2 میلیون دلاری

اتریوم قرار است اولین هکاتون خود را با مجموع جوایز ۲ میلیون دلاری راه‌اندازی کند که هدف آن “بزرگترین ممیزی امنیتی جمع‌سپاری‌شده” برای کد بیس بلاکچین است.
تیم تحقیقات امنیت پروتکل اتریوم (EPS) در یک پست وبلاگی در تاریخ ۸ جولای توضیح داد که این رویداد که “Attackathon” نامیده می‌شود، شامل محققان امنیتی است که “به‌طور فعال به دنبال آسیب‌پذیری‌ها در کد پروتکل” در یک “چالش ممیزی زمان‌بندی‌شده” چهار هفته‌ای هستند.
این تیم تحقیقاتی همچنین اضافه کرد که “آنها قوانین خاصی را که برای رقابت تعیین شده است دنبال خواهند کرد و تنها گزارش‌های تأثیرگذار و مطابق با قوانین پاداش داده خواهد شد.”
این رویداد با یک راهنمای فنی از کد بلاکچین شروع می‌شود تا “شرکت‌کنندگان برای شناسایی و درک آسیب‌پذیری‌های بالقوه آمادگی کامل داشته باشند.”
پس از پایان رویداد، Immunefi، پلتفرم باگ‌بانتی (پاداش‌یابی برای کشف باگ) که میزبان این رویداد است، یافته‌ها را در گزارشی با جزئیات آسیب‌پذیری‌های کشف‌شده جمع‌آوری می‌کند.
تیم EPS مبلغ ۵۰۰ هزار دلار به مجموع جوایز این رقابت اختصاص داده است و خواستار اسپانسرهایی برای جمع‌آوری ۱.۵ میلیون دلار دیگر تا ۱ آگوست شده است، زمانی که جزئیات بیشتری را به اشتراک خواهد گذاشت.
تیم EPS قصد دارد هکاتون‌های مشابهی را “در هر هاردفورکی که شامل تغییرات در کد بیس می‌شود” برگزار کند.
انتظار می‌رود که آخرین هاردفورک اتریوم به نام “Pectra” اواخر امسال یا اوایل سال آینده راه‌اندازی شود و شامل ارتقاءهای “Prague” و “Electra” باشد.
بروزرسانی‌های اصلی برنامه‌ریزی‌شده برای کاربران شامل ویژگی “بازیابی اجتماعی” است که می‌تواند نیاز به به خاطر سپردن کلید خصوصی کیف پول که تا ۲۴ کلمه طول دارد (از ویژگی‌های بارز این تکنولوژی از زمان ایجاد آن) را برطرف کند و به کیف پول‌ها قابلیت‌هایی شبیه به قرارداد هوشمند بدهد.
هکاتون‌ها در دنیای فناوری رایج هستند و حوزه کریپتو نیز سهم خود را از این رویدادها داشته است، به طوری که بلاکچین‌ها و پروژه‌های دیگر نیز رویدادهای مشابهی را برگزار می‌کنند.
پروژه‌های کریپتو همچنین به طور مداوم برنامه‌ای از باگ‌بانتی‌ها ارائه می‌دهند تا هکرها را به اشتراک‌گذاری روش‌های نفوذ خود به جای انجام مخرب آن‌ها تشویق کنند. وب‌سایت Immunefi نشان می‌دهد که اکثر باگ‌بانتی‌ها در محدوده ده‌ها تا صدها هزار دلار هستند و بزرگترین پاداش ارائه شده توسط LayerZero به ۱۵ میلیون دلار می‌رسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا