آرتا رسانه

تبلیغات بنری چيست و چگونه كار مي كند؟

به زبان ساده، تبلیغات بنری نوعی تبلیغات دیجیتال از طریق تبلیغات خلاقانه است که به عنوان بنر شناخته می شود. بنرها تبلیغات مستطیلی خلاقانه‌ای هستند که در امتداد بالا، کنار یا پایین یک وب‌سایت نشان داده می‌شوند، به این امید که ترافیک را به سایت اختصاصی تبلیغ‌کننده هدایت کند، آگاهی ایجاد کند و توجه کلی به برند را ایجاد کند. این نوع تبلیغات آنلاین به سبک بنر تصویری نوعی تبلیغات نمایشی است.

تبلیغات بنری چگونه کار می کنند؟

تبلیغات بنری می توانند تبلیغات ایستا یا پویا باشند که به صورت استراتژیک در یک وب سایت قرار می گیرند تا توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کنند. از طریق تبلیغات بنری، برندها می توانند برند خود را تبلیغ کنند و همچنین بینندگان را به بازدید از وب سایت برند تشویق کنند. مانند سایر اشکال تبلیغات آنلاین، برندها به دلایل زیادی از تبلیغات بنری استفاده می کنند. خواه هدف یک برند ایجاد آگاهی از برند، ایجاد کلیک های بیشتر و/یا هدایت ترافیک به وب سایت برند باشد، تبلیغات بنری می تواند در تحقق اهداف تجاری یک برند موثر باشد.

آیا تبلیغات بنری موثر هستند؟

تبلیغات بنری روشی تاثیرگذار برای افزایش ترافیک مشتری، فروش محصول و/یا جلب توجه مشتری است. برای تعیین اینکه آیا تبلیغات بنری موثر است یا خیر، مهم است که به CTR یا نرخ کلیک یک آگهی نگاه کنید. معیار نرخ کلیک به عنوان تعداد کلیک هایی که یک تبلیغ دریافت می کند تقسیم بر تعداد دفعاتی که تبلیغ نشان داده شده است یا تعداد نمایش هایی که تبلیغ دریافت کرده است تعریف می شود. بنابراین، هر چه CTR یک آگهی تبلیغاتی بالاتر باشد، آن تبلیغ ممکن است موثرتر باشد. برندها می‌توانند به عملکرد کمپین گذشته یا سایر بینش‌های خود برای بهبود نرخ کلیک نگاه کنند.

هزینه تبلیغات بنری چقدر است؟

مدل‌های قیمت‌گذاری متفاوتی وجود دارد که بر اساس کدام تاکتیک تبلیغات نمایشی یک برند استفاده می‌کند. با توجه به ماهیت پویای تبلیغات بنری، هزینه تبلیغات بنری معمولاً بر اساس یک مدل قیمت گذاری است که به عنوان هزینه در هر میلیون، CPM شناخته می شود، که هزینه به ازای هر هزار نمایش است. با تبلیغات مبتنی بر CPM، تبلیغ‌کنندگان انعطاف‌پذیری بیشتری برای بهینه‌سازی کمپین‌ها و به حداکثر رساندن کارایی بودجه خود دارند.

نحوه ایجاد بنر تبلیغاتی

برای شروع ایجاد تبلیغات بنری، برندها باید چند اصل و گام کلیدی را در نظر بگیرند تا بیشترین تاثیر را داشته باشند.

تشریح اهداف و مقاصد برند. برندها باید به طور انتقادی در مورد اینکه موفقیت در یک کمپین تبلیغاتی بنری چگونه به نظر می رسد و اقدام مورد نظر بینندگان پس از دیدن تبلیغات بنری باید فکر کنند.
توافق بر سر بودجه قبل از راه اندازی یک بنر تبلیغاتی، مهم است که بدانید یک برند چقدر مایل به سرمایه گذاری است تا بدانید چقدر هزینه تبلیغات می تواند بر خلاف تبلیغات باشد.
شناسایی مخاطب مناسب آگهی مورد نظر برای دستیابی به چه کسانی است؟ اطمینان از اینکه برند مخاطب مناسبی را برای تبلیغات بنری در ذهن دارد، بر موفقیت کلی تبلیغ تأثیر می گذارد.
CTA مناسب ایجاد کنید. برندها از بینندگان می خواهند چه کاری انجام دهند؟ این می تواند از کسب اطلاعات بیشتر در مورد برند یا کلیک بر روی تبلیغ برای اشتراک در خبرنامه آنها در وب سایت آنها باشد.
آگهی خلاقانه چگونه خواهد بود؟ این باید با اهداف تجاری و جهت خلاقانه برند مشخص شود. خلاقان تبلیغات بنری باید لوگوهای برندسازی، تصاویر با کیفیت بالا، متن خوانا و برندسازی کلی شرکت را در نظر بگیرند.
این عوامل برای یک برند مهم هستند تا زمینه موفقیت را ایجاد کنند و اطمینان حاصل کنند که بصری خلاقانه بنر با هدف تجاری همسو می شود.

اندازه ها و قالب های تبلیغات بنری استاندارد

اندازه های تبلیغاتی بنری محبوب

تبلیغات بنری موفق بسته به برندسازی، اهداف و دیدگاه خلاقانه کلی یک برند می تواند متفاوت به نظر برسد. اندازه آگهی بستگی به شکل بنر تبلیغاتی دارد که بسته به قالب تبلیغ متفاوت است. دفتر تبلیغات تعاملی (IAB) استانداردهایی را برای صنعت فناوری تبلیغات تعیین می کند و دستورالعمل های تبلیغات دیجیتال را ایجاد می کند. برای اینکه صنعت به خوبی اجرا شود، IAB واحدهای/اندازه‌های تبلیغاتی استانداردی را توسعه می‌دهد که همه ذینفعان باید از آن پیروی کنند.

برای اندازه های تبلیغات بنری، مشخصات تبلیغات به شکل بنر بستگی دارد، از مستطیل متوسط ​​تا بزرگ، مربع کوچک تا متوسط، نیم صفحه و موارد دیگر. سه قالب تبلیغات استاندارد عبارتند از تابلوی امتیاز (728 X 90)، مستطیل متوسط ​​(300 X 250) و آسمان خراش (160 X 600).

فرمت های رایج تبلیغات بنری

بسته به محل تبلیغات در یک صفحه وب، از قالب‌های تبلیغات بنری متفاوتی استفاده می‌شود. هر قالب تبلیغات بنری در اندازه تبلیغات متفاوت است. تبلیغات لیدربورد یکی از رایج ترین و با بهترین عملکرد تبلیغات بنری است که به دلیل قرار گرفتن در بالای صفحه، تأثیر بالایی دارد. به دلیل قرار گرفتن آگهی در بالای یک صفحه وب، قابلیت مشاهده آگهی بالایی دارند. از سوی دیگر، تبلیغات آسمان‌خراش‌ها شکلی بلند و نازک دارند که به همین دلیل نام آن به‌وجود آمده است. این تبلیغات اغلب در کنار یک صفحه وب یافت می شوند و از بالا به پایین کشیده می شوند. برندها ممکن است از تبلیغات آسمان‌خراش استفاده کنند تا بازدیدکنندگان را تشویق کنند که بنر تبلیغاتی را برای آگاهی بیشتر از برند ببینند یا روی تبلیغ کلیک کنند تا به وب‌سایت خود برند برسند.

 

تبلیغات بنری

اندازه های توصیه شده توسط تبلیغات آمازون

تبلیغات آمازون اندازه های تبلیغاتی را توصیه کرده است که به برندها کمک می کند تا در دستیابی به مشتریان خود مؤثرتر باشند.

نمونه های تبلیغاتی بنری

در زیر نمونه‌هایی وجود دارد که رویکردهای خلاقانه متفاوتی را برای تبلیغات بنری نشان می‌دهند که همگی به روش‌های خاص خود تأثیرگذار هستند:

تبلیغات بنری
نمونه تبلیغات بنر

تبلیغات بنری ابزاری موثر برای هدایت آگاهی مشتری و ترافیک کلی به سایت شما از طریق یک بنر تبلیغاتی خلاقانه است. برای تبلیغات بنری موفق تر، نمونه های دیگر تبلیغات نمایشی واقعی را کاوش کنید.

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا