آرتا رسانه

gen z چیست

gen z چیست؟

در مقاله بازاریابی نسلی در مورد انواع نسل های بازاریابی صحبت کردیم  و مختصری در مورد نسل زد صحبت کردیم .نسل جدیدی از راه رسیده است . نسل Z به زودی از هزاره ها به عنوان پرجمعیت ترین نسل روی زمین پیشی خواهد گرفت و بیش از یک سوم جمعیت جهان خود را به عنوان ژنرال زر می شمارند. در ایالات متحده، ژن Z بیش از یک چهارم جمعیت را تشکیل می دهد و تا سال 2020، متنوع ترین نسل در تاریخ این کشور خواهد بود.

همانطور که ژنرال Zers در آستانه ورود به صحنه جهانی است، تأثیر ورود آنها سریع و عمیق خواهد بود و تأثیرات آن در محل کار، مصرف خرده فروشی، فناوری، سیاست و فرهنگ موج می زند. این نسل که کاملاً متفاوت از نسل هزاره است، دیدگاهی کاملاً منحصر به فرد در مورد مشاغل و چگونگی تعریف موفقیت در زندگی و نیروی کار دارد.

  • اگر به دیجیتال مارکتینگ علاقه دارید، شاید بهتر باشد از میان مقالات و مطالب مطرح شده، ابتدا مطالعه‌ی مباحث آموزش دیجیتال مارکتینگ را در اولویت قرار دهید

قهرمان این داستان Gen Z است. این نسل با یک گوشی هوشمند در دست به دنیا آمدند. “زومرها” از چالش ها لذت می برند و هنوز دنیا را مکانی هیجان انگیز می بینند. Gen Z  انتظارات و نیازهای خاصی از کارفرمایان دارد و در بیان آن تردیدی نخواهد داشت.

نگرش ها و توانایی های منحصر به فرد Gen Z می تواند استخدام را به یک کار دلهره آور تبدیل کند. بسیاری از سازمان‌ها هنوز در تلاش هستند تا صلح را بین سه نسلی که قبلاً در کنار یکدیگر کار می‌کنند، متعادل کنند. متخصصان رویداد باید هنگام فارغ التحصیلی از کالج و ورود به نیروی کار، برای استخدام پیشتازان ژنرال Z اقدام کنند.

ژنرال Z کلید تضمین تداوم دانش، سازمان ها و خود رویدادها است.

نسل Z کیست؟

Pew Research نسل Z را به‌عنوان افرادی که بین سال‌های 1997 تا اواسط دهه 2010 متولد شده‌اند، تعریف می‌کند. مانند تمام گروه های نسلی، مرزها متخلخل و انعطاف پذیر هستند. تحت تأثیر چیزهایی مانند جغرافیا و فرهنگ منطقه ای. همیشه جمعیت های متقاطع وجود دارد، و قدیمی ترین زومرها ویژگی های بسیاری را با سلف خود، هزاره ها، به اشتراک می گذارند.

ژنرال Z در محاصره فناوری هوشمند بزرگ شد. آن‌ها احتمالاً محتوای آموزشی را در یوتیوب تماشا می‌کردند و با تلفن همراه والدین خود بازی می‌کردند تا اینکه در سنین پایین آن‌ها تلفن همراه خود را دریافت کردند. این باعث شد که آنها درک ذاتی از رسانه های دیجیتال داشته باشند.

این نسل آرزوی شهرت دارند. اما نه آن نوع سلبریتی تلویزیون که برای ژنرال X و ژنرال Y جذاب بود. سلبریتی زومر در مورد شناخته شدن برای تسلط است. این نوعی از سلبریتی خرد است که در آن افراد برای یک مهارت، ویژگی یا توانایی خاص مورد تحسین قرار می گیرند. آنها می خواهند در حرفه انتخابی خود بهترین باشند و مایلند تخصص خود را با همه به اشتراک بگذارند.

این درجه بالای تسلط دیجیتال و خودآگاهی باعث می شود که Gen Z انتظارات خاصی را در مورد تعادل بین کار و زندگی تعیین کند. زومرها خودشان را با شغلشان تعریف نمی کنند. آنها نسبت به سازمانی که به آنها وفادار نیست احساس وفاداری نمی کنند. ژنرال Z در نیروی کار، نفرت، منفی گرایی یا هر یک از رفتارهایی را که محیط کار را سمی می کند، تحمل نمی کند. آنها به سادگی ترک خواهند کرد.

مهارت های ویژه ژنرال Z چیست؟

فن آوری

قبلا اشاره کردم که ژنرال Z با دستگاهی در دست بزرگ شده است. قرار گرفتن اولیه در معرض فناوری به آنها پایه و اساس قوی در فناوری داده است. در سال 2020، آنها در مدرسه بودند یا تازه وارد نیروی کار حرفه ای می شدند. زمانی که همه‌گیری کرونا شیوع پیدا کرد، از آن‌ها خواسته شد تا به سرعت بر تعداد زیادی از فناوری‌ها از جمله سیستم‌های مدیریت یادگیری، ابزارهای جریان و سیستم‌های مدیریت کار تسلط پیدا کنند. این مورد به آنها دیدگاه منحصر به فردی می دهد و آنها را به عنوان منبعی ارزشمند در هنگام تهیه فناوری یا ابزارهای جدید تبدیل می کند.

نسل z

رسانه های اجتماعی

والدین نسل Z هر مرحله از زندگی خود را در شبکه های اجتماعی ثبت کردند و ژنرال Z به خوبی برای انجام همین کار مجهز است. رسانه‌های اجتماعی آنقدر بخش جدایی‌ناپذیر زندگی آن‌ها است که در گرفتن لحظه‌ای به سرعت مهارت پیدا کرده‌اند تا در زندگی‌شان اختلالی ایجاد نکند. این عقل سلیم و رویکرد شهودی به اجتماعی باعث می‌شود محتوای دیجیتال ایجاد شده توسط Zoomers احساس ارگانیک‌تر و طبیعی‌تر داشته باشد. هر گونه ناهمواری در اطراف لبه ها را می توان به سرعت با فرصت های آموزشی و یادگیری جلا داد.

سواد دیجیتالی

نسل Z در دنیایی پر از اطلاعات نادرست بزرگ شد. آنها به سرعت دریافتند که اینترنت حاوی حقایق بسیار و حتی دروغ های بیشتری است. این درجه از سواد دیجیتالی آنها را به محققانی ارزشمند تبدیل می کند. آن‌ها می‌توانند اطلاعات خاصی را پیدا کنند و به سرعت آن‌ را به یک چیز مفید تبدیل کنند و در طول مسیر حقیقت را بررسی کنند. برای پروژه های تحقیقاتی به مهارت های گوگل آنها تکیه کنید و به فرآیند اعتماد کنید.

تنوع

ژنرال Z متنوع ترین نسل از لحاظ قومیتی تا به امروز است. (اگرچه نسل آلفا شروع به به چالش کشیدن آن کرده است.) ژنرال Z در حالی که این تفاوت ها را جشن می گرفت از چالش های پیش روی جوامع مختلف آگاه شد. زومرها صبر کمی برای نژادپرستی یا حتی زبان رمزی دارند. آنها می خواهند بدانند که مکان هایی که در آن کار می کنند دارای ارزش هایی هستند که ارزش های آنها را منعکس می کند.

 آنها در دنیایی بزرگ شدند که در آن زودتر بیرون آمدن، بازی با جنسیت و آزمایش برای یافتن خود واقعی‌شان اشکالی ندارد. آنها به ضمایر مردم اهمیت می دهند و در برابر ظلم زود حرف می زنند.

چگونه نسل Z را استخدام کنیم؟

توجه: بسیاری از این موارد سیاست های خوبی برای استخدام افراد پس از سال 2020 هستند، اما بطور ویژه مربوط به ژنرال Z هستند.

از موانع نهادی خلاص شوید.

ژنرال Z صبر کمی برای بوروکراسی دارد. اگر به یک نامه حمایتی نیاز دارید، از خود بپرسید چرا. اگر به یک رزومه نیاز دارید و همچنان متقاضیان را مجبور می کنید تمام اطلاعات خود را در یک سیستم ردیابی وارد کنند، از خود بپرسید که چرا. آیا سیاست های قدیمی در مورد خالکوبی، موهای رنگ شده یا پیرسینگ دارید؟ آیا زبانی دارید که به عنوان پرچم قرمز برای متقاضیان جوان دیده شود مانند “ما یک خانواده هستیم” و “سخت کار کنیم، سخت بازی کنیم”؟

ژنرال Z از پریدن از حلقه ها بیزار است و اگر مسیر ورود اصطکاک بیش از حد داشته باشد، فرصت متفاوتی پیدا خواهد کرد.

شفاف باشید

ژنرال Z از کار سخت نمی ترسد، اما آنها انتظار دارند که در نقش شفافیت داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که آن شرح وظایف به طور کامل با مسئولیت های مورد انتظار به روز است. Gen Z به سرعت نرم افزار را یاد می گیرد، بنابراین در نظر بگیرید که آیا تجربه با پلتفرم های خاص واقعا مفید است یا خیر. “همه مسئولیت های دیگر همانطور که محول شده است” می تواند یک قرص سمی در شرح شغل باشد.

 

نسل زد

کار را معنادار کنید

در دنیایی که کسی می‌تواند ۱۵ دلار در ساعت در مک‌جاب به دست بیاورد، از خود بپرسید که چرا کسی می‌خواهد برای دستمزد مشابه در نقش رویدادها سخت‌تر کار کند. تفاوت احتمالاً در تجربیات معنادار ایجاد شده توسط نقش است. فقط آنچه را که نقش انجام می دهد به اشتراک نگذارید، بلکه چرا نقش برای موفقیت یک سازمان و رویداد مهم است. همچنین، به بگویید که چرا یک رویداد یا سازمان برای جامعه آنها مهم است. سعی کنید نشان دهید که کار برای همه افراد درگیر، از کارآموز گرفته تا مدیر عامل، معنادار است.

هارمونی محل کار

ژنرال Z به هماهنگی در محل کار نیاز دارد، اما شاید نه آنطور که شما انتظار دارید. بسیاری از Gen Z انعطاف‌پذیری کار ترکیبی را قدردانی می‌کنند، اما بسیاری در فرهنگ اداری جذابیت دارند. آن‌ها سال‌ها روی Zoom وقت گذاشتند، و اینکه بتوانند شخصاً کار کنند جذاب است. اما آن‌ها می‌خواهند این گزینه دورکاری، به‌ویژه در تعطیلات یا بخش‌های کند سال را داشته باشند.

از ژنرال Z نترسید.

از نسل Z نترسید. آنها نسل بعدی سازمان دهندگان، برنامه ریزان و متخصصان رویداد هستند. الان بهترین زمان برای برقراری ارتباط با آنها، ایجاد روابط و شروع به اثبات آینده سازمان است. هر روز ژنرال Z بیشتری وارد نیروی کار می شود. هر روز چند نفر دیگر بازنشسته می شوند و می روند. جریان طبیعی را در آغوش بگیرید و بگذارید این نسل جدید به شما نشان دهد که چقدر می توانند شگفت انگیز باشند. تو چاره ای نداری!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آرتا رسانه
آرتا رسانه
دیجیتال مارکتینگ چیست؟
Loading
/
پیمایش به بالا